Do XIV Ogólnopolskiego Zlotu pacificaforum.pl pozostało
pacificaforum.pl Strona Główna
 FAQ  Kalendarz Szukaj  Linki Użytkownicy Download  Album  Grupy   Rejestracja   Profil  Nasze auta  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowy kluczyk - INVALID KEY & FOB
Autor Wiadomość
PiotrM 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: Pacifica 2006/3.5/LPG-BRC
Wysłany: 24 Cze 2017 10:27 am   Dodatkowy kluczyk - INVALID KEY & FOB

Witam,
Mam problem- mój podstawowy kluczyk pojechał z kolegą na weekend w jego samochodzie.
Na szczęście- mam zapasowy. Na nieszczeście- otwiera drzwi ale po włożeniu do stacyjki wyświetla INVALID KEY & FOB a po próbie odpalenia gaśnie po chwili.

Przez weekend dam sobie radę, ale na przyszłość - jak uczynić ten dodatkowy kluczyk funkcjonalnym?
Postaw flaszkę autorowi tego posta

M. 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited (Hybrid) 2009 Prąd/benzyna/LPG
Flaszki: 265/220
Wysłany: 24 Cze 2017 11:09 am   

PiotrM,
Klucz jako taki to mechanika - czyli ząbki. To można zrobić bez problemu.
Klucz to też elektronika w dwóch wydaniach:
- pilot do sterowania otwieraniem / zamykaniem oraz aktywowania / deaktywowania alarmu
- immobiliser
Z pierwszą opcją kłopotu nie masz
Z drugą nie wiem
Trzecia odmawia współpracy

Elektronikę kluczyka programuje dealer z wykorzystaniem skanera jak DRBIII lub WiTech - usługa płatna i to niekoniecznie mało. Żeby z niej skorzystać konieczny jest 4-o cyfrowy PIN samochodu. Jest on znany pierwszemu właścicielowi. Kolejnemu czy jest znany? A to już zależy - w przytłaczającej większości przypadków nie. Jeśli nie do zwyczajnie i klasycznie du**.
Systemy auta akceptują ograniczoną liczbę kluczyków - coś około 8 jeśli mnie pamięć nie myli. Jak pojemność jest wykorzystana nie ma możliwości wprogramowania kolejnego.

Jest też możliwość stworzenia klona posiadanego kluczyka - w tej sytuacji systemy auta widzą oba kluczyki jako jeden.

Jest generalna reguła (pewnie bywają od niej wyjątki ale nie potwierdzę), że określony kluczyk - a właściwie jego elektronika - może być programowany jeden raz. Nie jest zalecane kupowanie używanych kluczy dla elektroniki - nie daje sie wprogramować do innego samochodu.

Przy klasycznym podejściu do tematu w twoim stanie faktycznym działanie powinno być następujące:
- Kupujesz nowy klucz
- sprawdzasz PIN auta
- piłujesz nowy klucz według wzorca
- jedziesz do dealera autem z dwoma kluczami
- kupujesz usługę programowania klucza

Jak masz dwa aktywne RÓŻNE klucze możesz samodzielnie wprogramować trzeci i kolejne (do wyczerpania pojemności elektroniki) bez użycia skanera. Ale żeby to zrobić MUSISZ posiadać dwa RÓŻNE klucze. Klon tematu nie załatwi.

PiotrM 

Wysłany: 24 Cze 2017 11:22 am   

Dzięki za szybką i obszerną odpowiedz.

Oczywiście nie znam PIN-u i nie mam pomysłu gdzie mógłbym szukać...

Jak ewentualnie sprawdzić status mojego kluczyka dodatkowego? Zwykły kawałek metalu z plastikową okładziną i napisem JMA z jednej i CHR14P z drugiej. Chyba faktycznie odmawia współpracy z immobiliserem.

mpspycha 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: była Pacifica 2008/signature/AWD/4.0/Pb-LPG jest ASPEN 5.7 HEMI AWD Pb
Flaszki: 144/134
Wysłany: 24 Cze 2017 11:33 am   

M. napisał/a:
- jedziesz do dealera autem z dwoma kluczami
- kupujesz usługę programowania klucza

to akurat nie jest jedyna droga, można to też załatwić w przyzwoitej firmie która zajmuje się dorabianiem kluczy, najczęściej mają do dyspozycji surowe kluczyki, również z pilotami. Robiłem tak do Aspena, bo przybył zza wielkiej wody jedynie z kluczykiem bez pilota z immo. cała usługa (docięcie kluczyka, surowy kluczyk z pilotem, programowanie pilota i immo trwała ok 20 min i kosztowała 600PLN) trzeba być oczywiście samochodem do którego dorabiamy kluczyk
Aaaaa... i PINu nie wymagali ;)

a to ich strona - http://www.euroklucz.pl/
Nie działa jeśli nie jest otwarty
'Frank Zappa'

PiotrM 

Wysłany: 24 Cze 2017 11:36 am   

Czy ten mój dodatkowy kluczyk jest w jakimkolwiek scenariuszu do uratowania lub przyda się do czegoś?

mpspycha 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: była Pacifica 2008/signature/AWD/4.0/Pb-LPG jest ASPEN 5.7 HEMI AWD Pb
Wysłany: 24 Cze 2017 11:39 am   

PiotrM napisał/a:
Czy ten mój dodatkowy kluczyk jest w jakimkolwiek scenariuszu do uratowania lub przyda się do czegoś?

moim zdaniem można do niego dodać immobiliser, ale głowy nie dam,
zadzwoń z pytaniem do firmy której stronę podałem w poprzednim poście to pewnie uzyskasz wystarczającą informację, a i we Wrocławiu myślę że taką firmę znajdziesz
'Frank Zappa'

M. 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited (Hybrid) 2009 Prąd/benzyna/LPG
Wysłany: 24 Cze 2017 11:46 am   

mpspycha napisał/a:
można to też załatwić w przyzwoitej firmie która zajmuje się dorabianiem kluczy

Piotrze,
Piszesz o wariancie KLON
PiotrM napisał/a:

Jeśli dobrze rozumiem to jest to szary klucz bez jakichkolwiek przycisków. jeśli taki jakie znam to ma zalany właśnie tym szarym plastikiem immobiliser. Jeśli wcześniej nie był programowany to możesz spróbować to zrobić (miałem taki przypadek że DRBIII nie widział go, ale mając dwa klucze sam go wprogramowałem i miałem 3 szt.
Jeśli jednak odmówi współpracy zawsze może robić za otwieracz auta gdyby coś (np. zatrzaśnięcie właściwego klucza w środku)

PiotrM 

Wysłany: 24 Cze 2017 11:49 am   

Dzięki Panowie :)
Może z tym dodatkowym będzie równie prosto a może nawet taniej.
Czuję się nieswojo mając świadomość, że nie mam dodatkowego klucza. Spróbuje coś ogarnąć i potem napiszę jak mi poszło. Przy okazji wrzucę jakieś linki/ adresy wrocławskie.

PiotrM 

Wysłany: 24 Cze 2017 11:51 am   

Klucz ma czarny plastik ;) i wygląda dokładnie tak:

http://www.mrlock.com/jma...157p-rh-chr-14p

Może przy tej cenie to tylko kawałek metalu bez żadnej elektroniki?

M. 

Wysłany: 24 Cze 2017 12:21 pm   

PiotrM napisał/a:
Klucz ma czarny plastik

To jest klucz portfelowy służący JEDYNIE do otwierania mechanicznego zamka drzwi. Nic poza tym.
Nie licz że przy działającym immobiliserze odpalisz nim auto.

mpspycha 

Wysłany: 24 Cze 2017 12:21 pm   

M. napisał/a:
Piszesz o wariancie KLON

na 90% tak
ale tak na prawdę różne kluczyki dają jedynie możliwość przypisania odmiennych ustawień
foteli, radia, lusterek, itp do każdego kluczyka, co przydaje się przy dwóch użytkownikach z których każdy operuje własnym kluczykiem, co u nas nie jest zbyt częste,(pytanie ilu użytkowników wie że są takie opcje) najczęściej kluczyk wędruje razem z dowodem rejestracyjnym... no i pytanie kolejne czy auto kolegi ma pamięci użytkowników..
'Frank Zappa'

Żaneta i Sławek 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: Pacifica 2005/touringAWD/3,5/LPG
Flaszki: 1/3
Wysłany: 03 Lip 2017 03:35 pm   

PiotrM,
W moim przypadku winna była luźna klema. Tu link do mojego posta: http://www.pacificaforum....p?p=61247#61247
Pozdrawiam Żaneta

Odpowiedz do tematu