Do XIV Ogólnopolskiego Zlotu pacificaforum.pl pozostało
pacificaforum.pl Strona Główna
 FAQ  Kalendarz Szukaj  Linki Użytkownicy Download  Album  Grupy   Rejestracja   Profil  Nasze auta  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria skrzyni ? bo silnik gaśnie przy przełączaniu na D
Autor Wiadomość
morgal1 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: pacifica 2007 4.0
Wysłany: 11 Sie 2017 10:02 pm   Awaria skrzyni ? bo silnik gaśnie przy przełączaniu na D

Jakieś 2 mc temu dojeżdżając do skrzyżowania przy redukcji z 2 na 1 usłyszałem takie stuknięcie. Pomyślałem ze chyba na coś najechałem, ale szosa była czysta. Temat zostawiłem, choć przy zmianach biegów pojawiły się małe szarpnięcia, pomyślałem poduszki. Pojeździłem tak z 1000km. Tego dnia jadać na auto sticku skrzynia po zatrzymaniu nie zredukowała na 1 zostawiła na 3 biegu po zatrzymaniu auta. Wystartowałem i tyle, choć to było dziwne. Chwile dalej redukując do 1 auto szarpnęło i zgasło. Stojąc na środku skrzyżowania. Odpaliłem na N bo z D było najbliżej - silnik pracuje normalnie, przesuwam na D i silnik sie dusi i gaśnie 2, 3 próby zostawiłem na N i podepchnąłem 30 m na parking i to było na tyle. Kolejka do naprawiacza skrzyni zamówiona - co to może być? Wsteczny działa. Zawsze po wrzuceniu na d taki cichy odgłos załączania występował czy coś tam zapina i mechanicznie blokuje silnik i dusi.
Postaw flaszkę autorowi tego posta

morgal1 

Wysłany: 02 Wrz 2017 03:40 pm   

Auto po naprawie. Mechanik stawiał na przekładnie planetarna. Rozebrał skrzynie i stwierdził: czysto, olej czysty, jedna tarczka minimalnie przytarta - jest nowa. Obstawił ze problemem jest gumowa uszczelka na obwodzie tłoka - pierścieniu ruchomym, miała małe naderwanie i ponoć 2 biegi na raz chciało załączyć i przez to blokowało. Wymieniono też zawór na lockupie bo był jakiś przypalony i konwerter możliwe że na zapas zregenerowany. Skrzynia lepiej działa. Poszarpywania mikro zostały na 5 i 6 ale tylko na gazie - stawiam na zapłon. Wymienię świece na oryginalne i jedną cewkę bo coś czasem niedomaga - wg błędu. Stukania dalej mam przy redukcji biegu na autosticku - jadę 30 km/h i autostickiem zmieniam bieg 2,3,4, jak z zwalnianiem to stuka, jak z mikro przyspieszaniem to cicho, ale to raczej wina poduszek ba są złe. I z nowości przy naprawie skrzyni pół przodu rozebrali - miedzy innymi sanki i teraz powyższej 100/h zaczyna przód wpadać w drgania - ekstra. No i po próbach skrzyni padła lewa tarcza hamulcowa , zwichrowała się z przegrzania. Czyli tarcze przednie do wymiany i ustawienie geometrii? Sanki są odpowiedzialne za geometrię? - tzn wahacze do nich są przykręcone i zmiana w ustawieniu sanek mogła zmienić ustawienie kół, chyba ze to tarcza tak bije.

lutek34 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: '08 Subaru Tribeca H6 3,6l+ LPG BRC
Flaszki: 44/3
Wysłany: 02 Wrz 2017 07:39 pm   

morgal1 napisał/a:
Stukania dalej mam przy redukcji biegu na autosticku - jadę 30 km/h i autostickiem zmieniam bieg 2,3,4, jak z zwalnianiem to stuka

a jak jeździsz na auto (D) to tez masz te stukania przy zwalnianiu?

morgal1 napisał/a:
teraz powyższej 100/h zaczyna przód wpadać w drgania - ekstra.

te drgania masz przy hamowaniu?

morgal1 

Wysłany: 02 Wrz 2017 08:10 pm   

Jak jadę na D nie ma stuków, bo biegi nie zmieniały by się - powiedzmy predkość 20,30 km/h , autostickiem sam wymuszam zmianę. Czyli jak przyspieszam delikatnie lub mocno stuków nie ma, a jak hamuje silnikiem i zmieniam biegi to jest. Tłumacze sobie że w inna stronę działają naprężenia. Zmienię poduszki i zobaczymy. Drgania są powyżej 100 km/h bez względu czy hamuje silnikiem czy przyspieszam. Są też przy niższych prędkościach i narastają proporcjonalnie od prędkości. Jak hamuje to czuć i słychać z lewej strony bicie. Jak powoli wciskam hamulec to trafiam w taki punkt ze słychać pukanie, jak mocniej przycisnę pedał hamulca to znika.

lutek34 

Wysłany: 02 Wrz 2017 08:58 pm   

morgal1 napisał/a:
Jak jadę na D nie ma stuków, bo biegi nie zmieniały by się - powiedzmy predkość 20,30 km/h , autostickiem sam wymuszam zmianę

I Ty tak non stop jeździsz na autosticku? Tak lubisz wachlować biegami?

Co do tych wibracji, to masz dobrze dokręcone koła?

arturhhh 
artur

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: granatowa 2007 AWD 4.0
Flaszki: 15/31
Wysłany: 02 Wrz 2017 09:34 pm   

poszukałbym pacy z manualną skrzynią :lol:

morgal1 

Wysłany: 02 Wrz 2017 09:56 pm   

Ja też taką bym zakupił - manualną , jak znajdziesz daj znać. Tylko na trasie, obwodnicy wrzucam na autosticka - bo przy 80km/h nie wie czy z zapiętym czy rozpiętym lockupem jechać na 6 tce, więc zostawiam na 5 z lockiem zapiętym. W poniedziałek koła odkręcę i przykręcę jak odkręcę bo i tak bywało jak 50 cm ramie do klucza dorzucali fachowcy.

lutek34 

Wysłany: 03 Wrz 2017 12:33 am   

morgal1 napisał/a:
Tylko na trasie, obwodnicy wrzucam na autosticka

a ja w ogóle nie korzystam z autosticka, po to mam samochód a ASB, żeby nie myśleć o zmianach biegów.

M. 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited (Hybrid) 2009 Prąd/benzyna/LPG
Flaszki: 274/226
Wysłany: 03 Wrz 2017 01:03 am   

morgal1 napisał/a:
Ja też taką bym zakupił

Made in USA mało realne - tam wygoda i funkcjonalność królują.
Made in Poland zdecydowanie prędzej - w kraju nad Wisłą skrzynie automatyczne się nie sprawdziły. :lol: ;)
I niech nikt nie mówi, że nic nie produkujemy :!:

morgal1 

Wysłany: 03 Wrz 2017 01:57 pm   

Jeden problem rozwiązany. Koło przednie lewe odkręcone i dokręcone. Poprawa ogromna - jak dawniej. :-) . Czy wypadałoby mimo wszystko geometrie sprawdzić po demontażu sanek? Trochę z głównego tematu schodzę.

lutek34 

Wysłany: 03 Wrz 2017 09:29 pm   

morgal1 napisał/a:
Czy wypadałoby mimo wszystko geometrie sprawdzić po demontażu sanek?

ma mocowaniu sanek do budy nie ma żadnej regulacji, o ile wcześniej miałeś dobrze ustawioną geometrie, to teraz nie ma co ustawiać.

macias920 
Macias

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: pacyfica 2004r 3.5 AWD, Grand Cherokee 5.2 Pb-lpg
Flaszki: 11/29
Wysłany: 06 Wrz 2017 09:44 pm   

Po demontażu odkręcaniu sanek trzeba robi zbieżność nie da się ustawić sanek idealnie w to samo miejsce.

Odpowiedz do tematu