Do XIV Ogólnopolskiego Zlotu pacificaforum.pl pozostało
pacificaforum.pl Strona Główna
 FAQ  Kalendarz Szukaj  Linki Użytkownicy Download  Album  Grupy   Rejestracja   Profil  Nasze auta  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze światłami mijania.
Autor Wiadomość
west26 
west26

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: pacifica 2004 3,5l lpg
Flaszki: 46/72
Wysłany: 31 Sie 2017 10:20 pm   Problem ze światłami mijania.

Mam problem ze światłami mijania. Mianowicie, nie świeci jedna strona ( od kierowcy ), druga jest ok. Po zamianie całego zestawu stronami ( palnik ksenonowy z przetwornicą ) nic się nie zmienia. Strona kierowcy ciemna, a druga świeci. Zamieniałem już z innego zestawu przetwornice jak i żarniki ale jest bez zmian. Napięcie w kostce jest, nawet jak podepnę żarówkę H7 to świeci, a na żarnikach nie ma reakcji. Czasami tylko na krótko błysną i ciemność. Tył świeci na dwie lampy. Nie mam pojęcia o co chodzi 😤. Proszę o pomoc. Sebek
Postaw flaszkę autorowi tego posta

tedi 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: BMW E65 750i 2005 r 367 KM bez Lpg 5,9 do 100 :) grzana kiera,aktywny tempomat
Flaszki: 146/136
Wysłany: 31 Sie 2017 11:28 pm   

west26 napisał/a:
Proszę o pomoc

Odłącz klemę z akumulatora np. na noc i rano sprawdź możesz być miło zaskoczony.

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :) )))))))))))

www.autopiekuta.pl

west26 
west26

Wysłany: 01 Wrz 2017 07:07 am   Problem ze światłami mijania.

Ok. Spróbuję.
-------------------------------------------------
Niestety, aku odłączone na 9 godzin i dalej nic. Może to przekaźnik albo jakiś bezpiecznik tylko nie wiem , który mam sprawdzić. Na rozpisce skrzynki bezpieczników nic nie mogę znaleść odnośnie świateł.

mesiek140 

autko rok/wersja/poj./Pb-LPG: Mercedes S500 pb
Flaszki: 11/6
Wysłany: 01 Wrz 2017 10:12 pm   

Światła w packach są sterowane i zabezpieczane tylko przez komputer. Przerabiałem to na własnej skórze. Jeśli nie świeci lewy przód to zwykle za dwa tygodnie nie będziesz miał prawego. Rozwiązanie: albo włożyć h7 albo założyć przekaźniki, oczywiście po wcześniejszym wykasowaniu błędu świateł.

west26 
west26

Wysłany: 06 Wrz 2017 09:29 am   Problem ze światłami mijania.

mesiek140, Przekaźniki założone, światełka świecą jak poprzednio. Dzięki za podpowiedź. Teraz prawdopodobnie będą założone soczewki bi-xenon z odpowiednim oznaczeniem lamp od środka i naklejkami pod maską ( inwencja twórcza mojego elektryka ) :mrgreen:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Korekta. Nie zostały założone przekaźniki a tylko pociągnięte nowe przewody masowe bezpośrednio od akumulatora do lamp. Wyszło na to, że masa w wiązce niedostatecznie przewodziła prąd ( różnica 0,35 V niby niewiele, a problem był ). ;)
Diagnostyka komputerowa nie była potrzebna. Koszt 20 zł. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu